plam
14 مرداد 1401 - 15:53

امام جمعه قزوین: اجرای طرح‌های آبخیزداری برای پیشگیری از سیل در دستور کار مسئولان قرار گیرد

امام جمعه قزوین گفت: با توجه به خسارت‌های سنگین جالی و مالی ناشی از سیل در روزهای اخیر اجرای طرح‌های آبخیزداری برای پیشگیری از سیل باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قزوین که در مسجد‌النبی اقامه شد، اظهار داشت: با وجود اینکه باران یک نعمت الهی است، اما تجاوز برخی افراد به حریم و بستر رودخانه‌ها باعث شد که این باران در روزهای اخیر به سیل ویرانگر تبدیل شده و متأسفانه جان چندین نفر از هموطنان ما را بگیرد.

خبرگزاری تسنیمقزوینقزوینوی با بیان اینکه نباید با احداث بناهای مختلف در مسیر رودخانه جان خود و هموطنان را تهدید کنیم، اضافه کرد: یکی از راه‌های جلوگیری از آسیب‌های سیل اجرای طرح‌های آبخیزداری است. بنابراین با توجه به خسارت‌های سنگین جالی و مالی ناشی از سیل در روزهای اخیر اجرای طرح‌های آبخیزداری برای پیشگیری از سیل باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

عابدینی ادامه داد: از متولیان حوزه آب می‌خواهیم که کلیه موانعی که بر سر رودخانه‌های استان قزوین قرار دارند را حذف کنند و مسیرهای مسدود شده رودخانه‌ها را باز کنند، تا دچار طغیان رودخانه و سیلاب‌های شدید نشویم. ضمن اینکه این آب در شرایط خشکسالی نباید به هدر برود و باید با طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری آن را به سمت سفره‌های آب زیرزمینی هدایت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دیدار اخیر ائمه جمعه با رهبر معظم انقلاب گفت: یکی از توصیه‌های جدی مقام معظم رهبری در این دیدار این بود که نماز جمعه به قرارگاه رفع گرفتاری‌های مردم تبدیل شود. همچنین امام خامنه‌ای از ما خواستند که در این قرارگاه به اختلافات بپردازیم و آنها را از بین ببریم.

عابدینی افزود: یکی دیگر از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب مردمی بودن ائمه جمعه بود و بنا به دستور ایشان همه امامان جمعه باید به میان رفته و با مردم ارتباط داشته باشند. نباید فقط به جلسات و نشست‌های گروه‌های خاصی بروند، بلکه باید با همه اقشار مردم ارتباط داشته باشند و حتی اگر لازم شد به خانه‌های مردم بروند و از نزدیک با آنها صحبت کرده و نقدهایشان را بشنوند.

هشدار درباره وقوع سیلاب در تهران/ آماده باش از شنبه تا دوشنبهخسارت 800 میلیارد ریالی سیل در کاشان/ بیشترین خسارت در گلستان‌های گل محمدی ثبت شدجزئیات دیدار نمایندگان با رئیسی؛ افزایش حقوق بازنشستگان اعمال می‌شود/ درخواست تأمین اعتبار برای جبران خسارات سیلهشدار درباره وقوع سیلاب در تهران/ آماده باش از شنبه تا دوشنبه

هشدار درباره وقوع سیلاب در تهران/ آماده باش از شنبه تا دوشنبهخسارت 800 میلیارد ریالی سیل در کاشان/ بیشترین خسارت در گلستان‌های گل محمدی ثبت شد

خسارت 800 میلیارد ریالی سیل در کاشان/ بیشترین خسارت در گلستان‌های گل محمدی ثبت شدجزئیات دیدار نمایندگان با رئیسی؛ افزایش حقوق بازنشستگان اعمال می‌شود/ درخواست تأمین اعتبار برای جبران خسارات سیل

جزئیات دیدار نمایندگان با رئیسی؛ افزایش حقوق بازنشستگان اعمال می‌شود/ درخواست تأمین اعتبار برای جبران خسارات سیلوی با اشاره به در پیش بودن 2 مناسبت مهم تاسوعا و عاشورا گفت: باید نمازهای ظهر تاسوعا و عاشورا با جماعت و با حضور خیل کثیر مردم در همه شهرها و روستاهای استان قزوین برگزار شود. چرا که امام حسین(ع) در سخت‌ترین لحظات کربلا نماز جماعت را ترک نکرد و ما هم نباید کار دیگری را به نماز جماعت ترجیح دهیم.

عابدینی حضرت ابوالفضل(ع) را الگوی ولایت‌مداری توصیف کرد و افزود: جوانان ما هم باید با الگوگرفتن از قمر بنی هاشم(ع) با آزادگی و شجاعت مدافع و حامی امامت و ولایت باشند و باید تلاش کنیم که برای رهبرمان همچون حضرت ابوالفضل(ع) برای امام حسین(ع) باشیم.

انتهای پیام/ح

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 536803