plam
31 شهریور 1401 - 11:14

زیرساخت‌های گردشگری دریاچه اوان تقویت می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: زیرساخت‌های گردشگری دریاچه اوان الموت با سرمایه گذاری بخش خصوصی تقویت می‌شود.

علیرضا خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: در همین راستا فاز نخست اجرای طرح منطقه نمونه گردشگری دریاچه اوان از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی در دست اجراست.

خزائلی افزود: بخشی از این طرح به ایجاد فضا‌های اقامتی اختصاص دارد و در همین رابطه ۹ واحد اقامتی ویلایی برای گردشگران ایجاد و ۲۱ واحد دیگر نیز در دست ساخت قرار دارد.

وی اضافه کرد: در فاز اول اجرای این طرح با سرمایه گذاری ۵۴ میلیارد تومانی برای ۷۳ نفر اشتغالزایی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین افزود: ایجاد مسیر پیاده روی و ورزش در اطراف دریاچه، ایجاد زمین‌های ورزشی و ورزش‌های آبی و ایجاد آبشار و استخر هفت هزار متری، رستوران و تالار و ایجاد فضا‌های نمایشگاهی از جمله صنایع دستی و هنر‌های بومی از دیگر برنامه‌های مربوط به طرح منطقه نمونه گردشگری دریاچه اوان به شمار می‌رود.

خزائلی گفت: از طریق دستگاه‌های مسئول پیگیر تقویت زیرساخت‌های عمومی از جمله راه در این منطقه هستیم تا در جذب گردشگر و رونق این حوزه موفق عمل کنیم.

به گفته وی، بدون شک تقویت گردشگری، توسعه استان قزوین را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت:دریاچه اوان مهم‌ترین جاذبه طبیعی استان قزوین برای جذب گردشگر به شمار می‌رود و با سرمایه گذاری‌های انجام شده می‌تواند به یکی از قطب‌های نوظهور مناطق نمونه گردشگری کشور تبدیل شود.

دریاچه آب شیرین اوان با مساحت ۷۰ هزار متر مربع در بخش الموت شرقی شهرستان قزوین (۷۵ کیلومتر شمال شرق قزوین) قرار دارد.

این دریاچه به همراه باغات و مناظر اطراف آن واقع در بخش الموت شرقی یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های طبیعی استان قزوین به شمار می‌رود که سالانه هزاران گردشگر را به سوی خود می‌کشاند.

باشگاه خبرنگاران جوانقزوینقزوین

شناسه خبر: 751515