plam
03 فروردین 1402 - 17:45

خبری از قیمت‌های نجومی در اقامتگاه‌های استان فارس نیست

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی فارس گفت: نرخ اقامت در هتل‌ها و اماکن‌ اقامتی شهر شیراز و استان فارس بر اساس نرخ مصوب اخذ می‌شود و تخطی از قیمت تعیین شده تخلف است.

بهادری در گفتگو با خبرگزاری فارس در شیراز ضمن تکذیب اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی‌بر ارقام نجومی اقامتگاه‌ها در شهرهای توریستی کشور گفت: این اخبار کذب است و شرایط اقتصادی مردم به گونه‌ای است که حتی هتل‌ها گاهی مجبور به شکستن قیمت‌های مصوب برای پذیرش مسافر هستند. 

وی با اشاره به اینکه نرخ اقامت در اماکن اقامتی فارس امسال همچون دیگر نقاط کشور با رشد ۲۵ درصدی همراه بوده است، اظهار داشت: این نرخ نرخ مصوب است و ربطی به اداره کل میراث ندارد و تخطی از آن تخلف محسوب می‌شود. 

مدیر روابط عمومی میراث فارس اضافه کرد: امروز شرایط اقتصادی مردم به گونه‌ای است که سفر و اقامت ارزان‌قیمت را ترجیح می‌دهند و هتل‌های ۴ و ۵ ستاره بیشتر برای اقشار خاص رزرو می‌شود؛ لذا بعید است کسی برای یک شب اقامت در یک هتل حتی ۵ ستاره ۴۰ میلیون تومان بپردازد. 

وی افزود: اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی‌بر اخذ مبالغ هنگفتی از ۴۰ تا ۹۰ میلیون تومان در هتل‌های شیراز کذب بوده و صحت ندارد‌.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1106624