plam
31 شهریور 1401 - 10:48

آغاز برنامه‌های هفته دفاع مقدس فارس با رژه یگان‌های مسلح

برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شیراز با برپایی رژه یگان‌های نمونه‌ای از دستگاه‌های نظامی و انتظامی، ارتش، سپاه پاسداران و پلیس و با حضور مقام‌های ارشد استان فارس، آغاز شد.

با برپایی مراسم رژه یگان‌های نمونه سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و ارتش، برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس در استان فارس آغاز شد.

استاندار فارس در این مراسم با بیان اینکه انقلاب اسلامی در شرایطی پیروز شد که ایران مسیری دیگر می‌پیمود، گفت: حضرت امام (ره) مسیر ایران عزیز را تغییر داد؛ اما به دلیل سرعت وقوع و پیروزی انقلاب، شاید عمق لازم پیدا نکرد.

محمدهادی ایمانیه، دوران دفاع مقدس را موهبتی دانست که منجر به تعمیق انقلاب، ارزش‌های انقلاب و فرهنگ انقلاب شد و گفت: تحولات بزرگ ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف، ناشی از وقوع و پیروزی انقلاب و دفاع مقدس بود.

او با بیان اینکه براساس فرمایشات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری، به برخی از محاسن دفاع مقدس اشاره می‌کند، گفت: ظهور مردان برجسته و جوانانی اثرگذار که از همان دوران دفاع مقدس فرماندهی را در عرصه جنگ عهده‌دار شدند و بعد‌ها در سایر بخش‌ها و سازمان‌ها منشاء خدماتی بودند یکی از محاسن آن دوران بود.

ایمانیه گفت: عزت و استقلال یکی دیگر از محاسن دوران دفاع مقدس بود، کشوری که صد‌ها سال مظلوم واقع شده و پیشرفتش مغفول مانده و به کشوری وابسته بدل شده بود که مردمانش اعتماد به نفس نداشتند، دوران دفاع مقدس این احساس را به وجود آورد و تقویت کرد که می‌توانیم روی پای خود بایستیم.

او، از خودگذشتگی، ایثار و مقاومت را از دیگر دستاورد‌های دفاع مقدس برشمرد و ضمن اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری، گفت: تدبیر و حکمت، از دیگر دستاورد‌های دفاع مقدس بود؛ قطعا کشوری با جمعیت حدود ۴۰ میلیون، اگر با تدبیر و حکمت در دوران دفاع مقدس اداره نشده بود، امکان ایستادگی را نداشت.

ایمانیه، شعله‌ور شدن و تقویت روحیه انقلابی، ارائه نمادی از توان جوانان، پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی در عرصه دفاعی و دیگر حوزه‌ها را از دستاورد‌های دوران دفاع مقدس برشمرد و گفت: کشوری که در دوران دفاع مقدس به سیم خاردار محتاج بود، امروز به جایی رسیده که تولیدات خود را در عرصه دفاعی و نظامی به سایر کشور‌ها صادر می‌کند و همه به توان این تسلیحات اذعان دارند.

استاندار فارس با بیان اینکه، پیشرفت علمی و تکنولوژی که از عرصه دفاعی شروع شده بود، امروز به دیگر عرصه‌ها تسری یافته است؛ افزایش توان و اقتدار ایران اسلامی و امنیت کشور را نیز مرهون تاثیرات دوران دفاع مقدس و آموزه‌های آن دوران دانست.

ایمانیه بالا رفتن تحمل فشار اقتصادی را هم از دستاورد‌های دوران دفاع مقدس برشمرد و گفت: این موضوع بعد‌ها ادامه و توسعه یافت به طوریکه، علیرغم اینکه استکبارجهانی بیشترین و سخت‌ترین تحریم‌ها را به این مردم تحمیل کردند، به اذعان خودشان در این عرصه شکست مفتضحانه‌ای خورده‌اند.

استاندار فارس همچنین افشای چهره کشور‌ها و افراد مدعی دروغین دوستی با ایران، افشای چهره واقعی صدام و دروغ او در خصوص حمایت از ملت عرب و احیای اسلام واقعی را از دیگر دستاورد‌های ارزشمند دوران دفاع مقدس برشمرد.

ایمانیه، با قدردانی از همه نیرو‌های نظامی و انتظامی، امنیت امروز کشور را یک دستاورد مهم ناشی از تلاش‌های این نیرو‌ها دانست و با اشاره به رخداد‌ها و برخی ناآرامی‌های روز‌های اخیر، تاکید کرد: معترضانی که به هر نیت به خیابان آمده بودند، اگرچه تعدادشان قلیل بود، می‌توانست امنیت استان را تحت الشعاع قراردهد، اما به واسطه ایثار و ازخودگذشتگی افرادی نظیر شهید زارع مویدی و کسانیکه در این روز‌ها جانباز شدند، این اتفاق حادث نشده است.

باشگاه خبرنگاران جوانفارسشیراز

شناسه خبر: 751468