plam
14 مرداد 1401 - 14:49

مسوولان با برداشتن موانع برسر راه رودخانه ها، حریم امن را برای مردم فراهم کنند

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: مسوولان و متولیان امر باید با مطالعه و برداشتن موانع از سر راه رودخانه ها حریم و بستر امنی را برای مردم فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین اظهار داشت: بارندگی یک رحمت الهی است که با نزول آن بر ذخایر آبی زیرزمینی افزوده می شود و به همین لحاظ نباید تحت هیچ شرایطی آن را هدر دهیم و در این راه متاسفانه با برخی بی احتیاطی ها و تجاوز به بستر رودخانه ها باعث می شویم که نه تنها از این رحمت بی بهره شویم بلکه به مردم نیز خسارت های جبران ناپذیری وارد شود.

وی ادامه داد: متاسفانه بارندگی روزهای اخیر در برخی از نقاط کشور خسارت های جانی و مالی از خود برجای گذاشت و به همین منظور از مسوولان درخواست داریم تا با مطالعه و بررسی های بیشتر و توجه به مساله آبخیزداری، هر مانع و مشکلی را در این حوزه از سرراه بردارند.

امام جمعه قزوین با اشاره به فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، افزود: این ایام از مناسبت های مهم و جدی است که بایستی آن را به جا آورد و نمازهای جماعت و یکپارچه را باشکوه هرچه تمامتر برگزار کنیم و در این راه جوانان ما با الگوپذیری از حضرت ابوالفضل العباس (ع)، حریت، آزادگی و جوانمردی را در پیشگاه مقام معظم رهبری از خود نشان دهند.

آیت الله عابدینی به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب طی روزهای گذشته اشاره و یادآور شد: ایشان در خصوص نماز جمعه فرمودند که هیچ اجتماع و مناسبت معنوی به صورت هفتگی همانند نماز جمعه وجود ندارد که مردم یک شهر هر هفته در یک مرکز گرد هم آیند و این مساله می تواند پایگاه و قرارگاهی برای همه موضوعات مهم و مطرح در یک جامعه باشد.

وی ادامه داد: ایشان همچنین به امامان جمعه، فرمودند، رفتار ائمه جمعه باید مردمی باشد و باید همواره به میان مردم بروید و با آنها سخن بگویید و کاری نکنید که بین شما و مردم فاصله بیافتد و حتی اگر لازم است به منازل آنها نیز رفت آمد کنید.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به روز تجلیل از اسرا و مفقودین و یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، گفت: این شهدا کرامت و انسانیت را در بین ما پاسداری کردند و به همین جهت بایستی به بهترین شکل ممکن یاد و خاطره آنان زنده نگاه داشته شود.

امام جمعه قزوین با اشاره به سالگرد بمباران اتمی هیروشیما توسط آمریکایی ها، اظهار داشت: آمریکا را باید همواره دشمن خود بدانیم چرا که این شیطان جز دشمنی با کرامت و رفاه و امنیت انسان ها، کار دیگری ندارد و برای رسیدن به مقاصد خود نیز همیشه در حال ایجاد ناامنی و کشتار در سطح جهان است.

آیت الله عابدینی در ادامه به سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی از سوی امام راحل اشاره و افزود: تشکیل این نهاد فرصت بزرگی است چرا که این مرکز همانند باغی است که ثمره درختان آن بعدها به بار می نشیند و مردم ما از آن بهره مند خواهند شد.

وی با اشاره به سالگرد شهید بابایی و لشکری، تصریح کرد: ۱۷ مرداد سالگرد شهادت جمعی از خدمتگزاران نظام، به ویژه شهید صارمی در افغانستان است که به همین جهت این روز را به همه خبرنگاران تبریک و تسلیت عرض می کنم.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536530