plam
07 مرداد 1401 - 14:37

امر به معروف از مهمترین درس‌های سیاسی قیام عاشورا است

اهواز - امام جمعه اهواز گفت: امر به معروف و نهی از منکر از مهم‌ترین درس‌های سیاسی قیام ابا عبدالله الحسین است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد در خطبه نماز جمعه این هفته اهواز با تسلیت به مناسبت آغاز ایام عزاداری امام حسین علیه السلام اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از جمله درس‌های مهم در عرصه رفتار سیاسی قیام عاشورا است.

خبرنگار مهرحجت‌الاسلام والمسلمین موسوی فرد افزود: اگر در جامعه امروز بر حجاب و عفاف تکیه می‌شود بر اساس مبنایی است که ما داریم و سنت ایرانی و اسلامی است و نباید خود را گم کنیم.

وی ادامه داد: نباید ارزش خود را، ملیت خود را و فرهنگ خود را گم کنیم و در سبک لباس از غربی‌ها تبعیت کنیم، این خود باختگی بد است.

حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی فرد تاکید کرد: استقلال ایرانی در لباس و حجاب و عفاف قبل از اسلام وجود داشته است و دشمنان تلاش و هزینه‌های زیادی کردند برای اینکه از طریق لباس بتوانند به حجاب و عفاف مردان و زنان ما ضربه بزنند.

خطیب جمعه اهواز با اشاره به اینکه فعالیت سامانه مونسون هندی در کشور شدت گرفته است، اظهار کرد: مسئولان باید مدیریت‌های لازم برای مواجه شدن با سیل را به کار بگیرند.

مونسونپس از اقامه نمازجمعه در مصلی اهواز، همانند هفته‌های گذشته میز خدمت به منظور گفت و گوی بدون واسطه مردم با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان برقرار شد

منبع: مهر
شناسه خبر: 491210